Сигнальні лампи для воріт і шлагбаумів
Проблисковий маячок, або як його ще називають – сигнальна лампа для воріт, монтується на шлагбауми, а також ворота для забезпечення безпеки доступу на об'єкт. Традиційний колір для маячка – помаранчевий, проте зустрічаються і білі моделі. Не так давно колірний відтінок допомагав зрозуміти, яке джерело світла застосовується в лампі: у помаранчевих – лампа розжарювання, у білих – LED. Тепер же практично всі виробники використовують у своїх виробах світлодіодні джерела, змінюючи тільки колір випромінюваного діода. В якості альтернативи існують стробоскопічні лампи самих різних відтінків, але докладно про них поговоримо пізніше.
Вибір маячка слід починати з напруги живлення і потужності. По напрузі зустрічаються сигнальні лампи на 24 і 220В. У деяких комплектах з автоматикою до воріт або шлагбауму вужеві йде відповідна модель, але ви також можете придбати цей елемент системи окремо на нашому сайті, виходячи з особистих переваг.
Чому одні джерела сигналу відрізняються від інших, як встановлюються? Про це розповімо далі.
Додаткові опції проблискових маячків
Сигнальна лампа інформує про роботу приводу, який керує механізмом доступу (ворота, шлагбаум) на об'єкт. Однак крім цього, від маячка можна отримати додатковий функціонал, наприклад, збільшити радіус дії пультів дистанційного керування. Скажімо, якщо базова дальність становить 35 метрів, і вам її недостатньо, на лампу монтують антену, і площа покриття відразу збільшується до 150, а то й всіх 200 метрів.
Для повноцінної роботи контрольно-пропускного пункту з автомобільним проїздом потрібна сигнальна лампа для шлагбаума, щоб водій чітко бачив, що стріла працює, а не завмерла в певному положенні. Актуальність цієї опції легко оцінити при поганій видимості: туман, заметіль, завірюха і т. д.
Функціонал проблискових маячків:
- попередження про наближення до території невідомого транспортного засобу або особи з боку центральних воріт;
- поліпшення видимості отвору в темний час доби, при сильному тумані та в інших несприятливих погодних умовах;
- повідомлення про несправності воріт/шлагбаума;
- розширення можливостей автоматики. Як вже було зазначено, на лампу можна встановити антену для підвищення дальності прийому сигналу пульта ДУ.
Сучасний сигнальний ліхтар на ворота виготовляється з міцного полікарбонату, розрахований на роботу при сильних опадах, вітрової та механічної навантаженні.
Дорогі і дешеві сигнальні лампи
Якщо ви вже вивчили асортимент магазину LUX Vorota, то напевно звернули увагу, що різниця в ціні між деякими моделями досягає 800-1000 грн. З чим пов'язаний такий відчутний ціновий розрив?
На вартість впливає:
- діапазон робочих температур ступінь захисту корпусу за стандартом IP. У моделей подорожче, температурний діапазон становить від -20 до +60 °С. простіші Моделі демонструють впевнену роботу в межах від -20 до +55°С. Різниця невелика, але її достатньо, щоб виправдати надбавку в пару сотень грн. Також і з захистом: чим вона вище, тим нижче ймовірність, що негода зіпсує маячок. Топові моделі захищені стандарту IP65, в той час як середньобюджетні і бюджетні маячки мають індекс IP44,IP54;
- застосовувана лампа: розжарювання (майже не зустрічається), LED або стробоскоп;
- наявність/відсутність антени в базовій комплектації;
- розміри корпусу, потужність лампи.
Як побутов не було, всі лампи, представлені у нас, справляються зі своїми завданнями однаково добре. Варто переплачувати тільки в тому випадку, якщо ви хочете розширити функціонал системи, і вам потрібна модель подорожче.
Підбираємо маячок по потужності
Сучасні сигнальні лампи світлодіодні досить економні, і видають від 0,2 до 25 Вт. Цей параметр необхідно знати для того, щоб не переплачувати за надлишкову потужність при купівлі товару, і не зіткнутися з ситуацією неузгодженості обладнання.
З-за великого споживання електроенергії одним з вузлів, може статися так, що при надходженні сигналу, буде працювати або лампа, або привід воріт/шлагбаума. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватись рекомендацій виробника щодо підбору аксесуарів. Якщо з якихось причин ви не хочете або не можете придбати сумісні аксесуари, просто напишіть нам, і фахівці LUX Vorota підберуть маячки з найкращим поєднанням ціни і функціональності.
LED або лампа розжарювання?
Питання може здатися неактуальним, і все ж на ринку чимало моделей маячків з застарілими джерелами світла на борту. Ми вже розібралися з тим, що означає сигнальна лампа, яка її функціональна амплітуда. Залишається зрозуміти, чим конкретно світлодіоди відрізняються від старої доброї вольфрамової нитки. Проведемо порівняння у форматі наочних списків достоїнств і недоліків.
Переваги лампи розжарювання:
- низька вартість;
- доступність (можна купити в багатьох магазинах);
Недостатки: малый срок службы, выделение тепла (нагревает поликарбонатный корпус), повышенные «аппетиты» относительно потребляемой электроэнергии.
Светодиодные источники могут похвастаться:
- экономным энергопотреблением (10-25 Вт, против 60-100 Вт);
- долговечность. Ресурс одной лампы составляет 20 000-30 000 часов;
- ровным излучением, отсутствием мерцания.
К недостаткам можно отнести только лишь стоимость, но и она год от года снижается, так как технология становится более доступной.
В этом сравнении мы не можем обойтись без стробоскопических источников, которые не используются в освещении в виду повышенного показателя пульсации, но за то отлично подходят для обустройства систем, нуждающихся в динамических световых эффектах. Сигнальные лампы – тот самый случай, когда стробоскопы отрабатывают свое предназначение на 100%. Во всех смыслах отличный вариант, но стоимость таких решений все еще ощутимо бьет по карману.
Подключаем маячок
Если вы всерьез углубились в тему систем доступа, и некоторые работы уже готовы провести собственными руками, часть статьи про то, как подключить маячок, вам явно пригодится.
Если монтируем сигналку на ворота, выбираем такое место, чтобы маячок четко просматривался с улицы. Обычно основанием для установки служит забор или столб, к которому крепятся ворота.
При обустройстве КПП с автоматическим шлагбаумом, сигнал монтируют на рядом стоящую опору или на тумбу самого барьера.
Для подключения оборудования к плате потребуется многожильный провод сечением 2Х75 мм. Полярность в этом случае не имеет значения. Если лампа снабжается антенной, для её работы используют коаксиальный кабель с показателями сопротивления 50-75 Ом. При соединении всех коммуникаций, используйте инструкцию (идет в комплекте с маячком). Главное, не перепутать клеммы подключения сети 220 В с клеммами коаксиального провода.