ТОП 7 питань про секційних воротах

Популярні на «Заході» не один десяток років секційні ворота, сьогодні лише починають завойовувати український ринок. Неспішність цього процесу безпосередньо пов'язана з нашим менталітетом, який просто не дозволяє приймати спонтанні рішення. Довіру вітчизняного споживача потрібно заслужити. Перед тим, як зробити велику покупку, нам необхідно отримати відповіді на очевидні і не дуже питання, начебто, скільки важать секційні ворота, або як виробити установку самостійно. Прагнення розібратися в конструкції, функціоналі, можливостях та інших нюансах закладено десь на генетичному рівні, і це добре, так як природна допитливість розуму застерігає від багатьох помилок.
Що ж, раз вже ви твердо маєте намір придбати гаражні секційні ворота, ми допоможемо розібратися з основними сумнівами, які зазвичай гризуть покупців. Дамо відповіді на сім нагальних питань, пов'язаних з секційними воротами.
Що собою являють секційні ворота, скільки важать, з чого складаються?
У цьому розділі дамо відповіді на перші три питання. Секційна вхідна група – це система секцій (сендвіч-панелей), з'єднаних петлями. Секції відкриваються вгору, рухаючись по напрямних шин. При відкриванні, весь секційний масив йде під перекриття будови, тим самим не відбираючи місце всередині, і не загородили отвір зовні, як це роблять розорюються стулки. Тепер, коли ми знаємо, що таке секційні гаражні ворота, можна переходити до питань технічної і фізичної тематики.
Скільки важать згортатися сегментовані секції? Відповідь залежить від типу і конструкції панелей, але середній показник становить 13 кг/м2. Знаючи загальну площу, не важко підрахувати загальну вагу. В рамках обговорення ваги, не буде зайвим згадати товщину панелей і сталевої стрічки. Для панелей показники товщини варіюються в межах 40-45 мм, для стрічки 0,4-0,55 мм На вагу також впливає щільність утеплювача. Зазвичай використовують поліуретановий пінопласт щільністю 47 кг/м3.
На перші два питання ми вже відповіли, рухаємося далі. Тепер розберемося, з чого складаються секційні ворота, що входить в комплект.
- Полотно, що складається з панелей
- Бічні накладки (сталеві)
- Нижній і верхній кінцеві профілі
- Ущільнювальні профілі
- Проміжні петлі
- Роликові накладки
- Верхні і нижні регульовані кронштейни
- Ходові ролики
- Пружини, ручка
- Направляючі, ущільнювачі, підвіски
- Торсіонний вал
- Приводний механізм, приймач з платою (для воріт з автоматичним відкриттям)
Перелік значний, що наштовхує на думки про складність монтажу подібних конструкцій. Без належного досвіду за справу краще не братися. Найпростіше замовити монтаж тієї ж організації, у якої закуповується матеріал.
Чи можна встановити хвіртку, як встановити і ворота?
При необхідності в секційне полотно можна вмонтує хвіртку. Її наявність спрощує захід у гараж. Не потрібно піднімати всю стулку цілком, досить відчинити частина отвору традиційним способом. Підкреслимо, що установка хвіртки в секційні ворота проводиться не тільки для швидкого входу в приміщення, але і для економії електроенергії, у цілях дотримання вимог протипожежної безпеки.
Що до особливостей монтажу, то до них слід віднести наступні факти:
- Хвіртку встановлюють у тому випадку, якщо ширина полотна перевищує 4-е метра, так як малогабаритні конструкції (до 2-2,5 метрів шириною) легко піднімаються вручну.
- Типове розташування – по центру.
Фактично це двері, бо і вона укомплектована всіма дверними елементами: доводчиком, рамою, замком та ручкою. Але, є в конструкції і такі елементи, які роблять двері частиною системи, наприклад, фіксатор підйомного механізму.
Наступне питання цього блоку огляду - встановити секційні ворота, на що звернути увагу?
У справі монтажу слід приділити велике значення розрахункової частини і підготовки отвору. Про розрахунок ми поговоримо нижче, а поки що зосередимося на роботі з отвором. Існує три основних вимоги. Перше – несучої здатності отвору повинно бути достатньо для надійного утримування воріт. Друге – зверху і по боках необхідний запас для монтажу направляючих. Третє – рівні поверхні для монтажу.
Перший етап робіт після підготовки отвору і розрахунку воріт – збірка вертикальних напрямних. На другому етапі монтуються стельові напрямні. Далі збирається полотно, і встановлюються органи управління. У фінальній частині робіт закріплюються підйомні механізми.
Які розрахунки проводять до початку монтажних робіт?
Може здатися, що розрахунок секційних воріт не несе в собі якихось особливих складнощів. Досить виміряти ширину, висоту, і готово, але не поспішайте з висновками. У розрахунках слід враховувати безліч величин, від яких залежить якість роботи стулок і довговічність всієї конструкції.
Далі переходимо до більш складним вимірами:
- Визначаємо висоту притолоки. Середній показник: від 400 до 600 мм.
- Заміряємо відстань від бічних стін до краю отвору
- Встановлюємо глибину входження полотна в приміщення: якщо площа воріт до 8 м2, до вихідної довжині додаємо 400 мм простору, якщо більше 8 м2 – 450 мм.
Ми відповіли на найбільш часті питання, які виникають у наших замовників. Інші нюанси обговорюються безпосередньо в рамках співробітництва. Пам'ятайте, якщо є сумніви, не варто братися за справу самостійно. Довірте монтаж професіоналам.