Продавець Офіційний представник FAAC (Італія) розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1208 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

На що звернути увагу при виборі автоматики для воріт

На що звернути увагу при виборі автоматики для воріт

Без автоматики для воріт сьогодні складно організувати контроль в'їзду на промислову, громадську і приватну територію. Функціональний пристрій дозволяє не тільки дистанційно керувати стулками і оптимізувати гнучкі налаштування для воріт всіх типів, але і помітно збільшити безпеку і надійність їх використання.

У цій статті ми докладніше розповімо про те, що таке автоматика для воріт і на що звертати увагу при виборі автоматичних систем.

Що таке автоматика для воріт

Те, що ми звикли називати просто автоматикою – це сучасна система автоматизації управління стулкою розпашних, зсувних та секційних воріт. Установка систем забезпечує якісну схоронність автомобіля і ділянки, а також зручний контроль доступу на огороджену територію. Крім того, ворота, оснащені автоматикою на порядок комфортніше в експлуатації: вам не потрібно виходити з автомобіля під дощ і вогкий вітер, щоб відкрити ворота вручну.

Базовий комплект автоматики включає:

  • електромеханічний або гідравлічний привід, активує рух стулки;

  • блок керування приводом;

  • пульти керування автоматикою.

Приводи автоматики оснащуються блоком, який оберігає сигнал від перешкод в електромережі, а також системою регулювання швидкості руху стулки. Надійність і безпечне використання автоворот гарантують апарати контролю зусилля і фіксації стулки.

 

Основні критерії вибору автоматики

Як зрозуміти, які системи відкривання воріт підійдуть саме вам? Перше, на що слід звертати увагу – це тип воріт, їх вага та інтенсивність їх експлуатації. Саме ці фактори вони визначають потужність приводу необхідного, оптимальну швидкість руху стулки, і, само собою, тип системи управління.

Наприклад, якщо мова йде про автоматиці до гаражним воротам на приватній території або території офісу, які використовуються не частіше 10 разів на день, то підійде бюджетна побутова автоматика.

У той же час, для складу, паркування або виробничих територій з високою інтенсивністю трафіка краще підібрати привід промислового призначення, що характеризується більшою потужністю і робочим ресурсом.

В якості міні-висновку підкреслимо, що для побутових воріт буде достатньо встановити приводну систему з інтенсивністю 30%, а для воріт складу, паркування або підприємства вже потрібні привід з інтенсивністю від 50%.

Перед покупкою автоматики визначиться з типом приводу:

  • Електромеханічні відрізняються простою конструкцією, не вимагають складного технічного обслуговування і легко піддаються ремонту. Коштують недорого.

  • Гідравлічні приводи більш надійні, встановлюються, головним чином для управління масивними, важкими воротами з великою прохідністю. Він розрахований на тривалий період експлуатації з великими навантаженнями. Зважаючи складної конструкції доведеться витратити більше коштів на монтаж і обслуговування.

Щоб зрозуміти, яка автоматика для воріт краще підійде для ваших воріт, важливо також враховувати кліматичні особливості регіону. Загальний принцип такий: чим холодніше, тим потужніше потрібен привід. У картках товарів інтернет-магазинів повинен бути вказаний діапазон робочих температур, при яких автоматика повинна стабільно працювати. В цілому жителям регіонів з холодною зимою рекомендується використовувати приводи з редуктор в масляній ванні.

Вибираємо автоматику для розпашних воріт

Наступне, що ми розглянемо, – вибір автоматики для розпашних воріт: коротко про головне. При підборі обладнання ключовими факторами вважаються:

Габаритні розміри стулок

Щоб підібрати приводну систему з правильною потужністю важливо оцінити рівень навантаження на автоматику. Вона, в свою чергу, залежить довжини, ваги, площі ворітної стулки і вітрового тиску на конструкцію.

Як зробити розрахунки:

  1. Помножити площу стулки на 50;

  2. Підсумовуємо число, що вийшло з масою стулки.

Наведемо приклад: вага рухомої частини воріт – 100 кг, а розмір 3 на 3 м. Якщо встановити систему, розраховану 100-кілограмову стулку, то перший же порив сильного вітру може пошкодити ворота.

У нашому випадку масу стулки (100 кг) підсумовуємо з розрахунковою навантаженням (50х3х3=450).

Двигун автоматики повинен бути розрахований на стулку вагою 550 кг

Варто запланувати, куди повинні відкриватися розпашні ворота та врахувати це перед вибором автоматики.

Розсувні системи припускають відкриття стулки всередину або назовні. Не всі моделі автоматики універсальні: ознайомтеся з цією характеристикою перед вибором.

Кліматичні умови

Крім вітрової навантаження варто враховувати, що взимку навантаження на ворота може збільшуватися під масою снігу і обледенілих петель. Врахуйте це при розрахунку запасу потужності.

Що стосується типу приводу, в Україні представлені два найбільш затребуваних типу розпашній автоматики:

  • Лінійний тип. Такий тип автоматики вибирають 90% власників розпашних воріт, так як він характеризується компактністю, доступною ціною, простотою монтажу і надійністю. Механізм працює безшумно, плавно, здатний надавати гальмування. Важливо тільки те, що зазор між рухомим полотном і місцем його кріплення повинен складати не більше 6-8 див. Нюанс: максимальний кут відкриття не перевищує 90 гр, що є обмеженням маневреності, особливо для габаритного транспорту. Таким чином лінійний привід підійде для воріт з загальною вагою стулок вага до 600 кг і шириною до 5 м.

  • Важільні. Встановлюються тоді, коли експлуатація лінійних неможлива: якщо зазор між рухомою частиною і місцем кріплення становить до 38 див. Встановлюються на ворота вагою до 600 кг і шириною стулки до 4,5 м. Автоматика розсовує стулку на 120 гр. Моделі такого типу призначені здебільшого для відкриття всередину. Для кожної стулки потрібно купувати окремо право - і лівосторонні пристрою.

У будь-якому випадку вибирати електроніку для розпашних воріт краще за участю компетентного менеджера.

Вибираємо автоматичні системи для відкатних воріт

Як і в попередньому випадку при виборі конкретної моделі орієнтуватися потрібно на вагу і площа полотна.

Можлива установка двох типів приводів:

  • Стельові або ланцюгові. Це побутові моделі, що встановлюються на в'їзди з малою інтенсивністю трафіка. При виборі потрібно брати до уваги висоту полотна.

  • Осьові або вальні. Встановлюються на широкі отвори і інтенсивно використовуються зсувні ворота. А також у випадках, коли одвірок – понад 60 див. Бічні відстані від стін до краю прорізу мають бути не менше 25 див.

При виборі автоматики для воріт відкатних варто звертати увагу і на вигляд кінцевого вимикача (електромагнітний і електромеханічний). З урахуванням клімату. Для холодних зим краще вибирати перший варіант, оскільки він характеризується більшою стійкістю до морозів.

І, знову ж таки: якщо сумніваєтеся – довірте вибір автоматики для воріт професіоналам!

Автоматика для гаражних воріт: на що звернути увагу при виборі

Для невеликих і відносно легких секційних конструкцій добре підходять стельові приводи, тоді як для масивних воріт краще використовувати вальні моделі.

Не забувайте про інтенсивності: дуже важливо, щоб механізм не перегрівався в процесі експлуатації.

Умовно, оптимальною інтенсивністю можна вважати 5 циклів відкривання і закривання в годину. Якщо ж ви бажаєте купити автоматику для воріт колективного гаража або паркінгу, частота допустимої експлуатації двигуна повинна становити не менше 10 безперервних циклів.

Висновок

Тепер ви розумієте принцип вибір і зможете визначити, який привід краще для відкатних воріт, розпашних та гаражних підійде саме вам. Удачі!

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner